Harrison High School Recognizes Athletes With Postseason Honors

  • Comment
Harrison High School recognizes athletes with postseason honors.
Harrison High School recognizes athletes with postseason honors. Photo Credit: Harrison Central School District

HARRISON, N.Y. -- Harrison High School has announced athletes who received postseason honors for spring sports. 

The individuals, by sport, who were acknowledged are:

Boys Golf: 

All-league: Phil Milana, Justin Stagg

All-section: Phil Milana, Justin Stagg

All-state team: Justin Stagg

Boys Lacrosse:

All-league: Jake Marino, Steven Forrest

All-section: Jake Marino

Girls Lacrosse:

All-league: Erica Dattero, Elizabeth Klein, Kat Ensign, Marisa Goldstein, Jessica Finkelstein

All-section honorable mention: Erica Dattero

Softball:

All-league: Dominique Loguidice, Jordan Valentzas, Jordan Riddle, Jenna Vaccaro, Kendra Deschamps

All-section: Dominique Loguidice

All-section honorable mention: Kendra Deschamps, Jordan Valentzas

Boys Tennis:

All-league: Matthew Miles, Tucker Martino, Adam Alper, Eli Barich

All-section: Matthew Miles and Tucker Martino

Boys Track & Field: 

All-league: Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli, Jeremy Altamuro, Alexis Ledesma, Michael Sin, Hunter Sable

All-section: Jeremy Altamuro, John Abadir, Brandon Merluccio, Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli, Michael Salvatori, Jun Mattison, Nick Nelson, Matt Konigsberg

All-county: Jeremy Altamuro, Giovanni Valdes-Fauli, Ezra Lieblich, Deven Jacobi, Matthew Konigsberg, Daniel Quinn

Section One Class B champion: Jeremy Altamuro-Shot Put

Section One Class B champion: Jeremy Altamuro-Discus

Section One Class B champion  Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli-4x100 Relay

Girls Track & Field:

All-league: Marisa Gazzola, Erica LaManna, Ella Eisinger, Christine Cardascia, Kyle Lefkowitz, Jia Luo, Chloe Schettino, Emily Dugoff, Lea Sarmiento

All-section: Kyle Lefkowitz, Samantha Shopovick, Emily Dugoff, Michelle Aguirre, Bianca Diniz, Rula Abdul-Samad

All-county: Rula Abdul-Samad, Samantha Shopovick, Marisa Gazzola, Menjia Luo

Section One Class B champion: Kyle Lefkowitz-Discus

Section One Class B champion: Samantha Shopovick-Long Jump

Section One Class B champion: Michelle Aguirre-Pentathlon

  • Comment

Comments