Harrison Daily Voice

Follow Like

Harrison High School Recognizes Athletes With Postseason Honors

Harrison High School recognizes athletes with postseason honors.
Harrison High School recognizes athletes with postseason honors. Photo Credit: Harrison Central School District

HARRISON, N.Y. -- Harrison High School has announced athletes who received postseason honors for spring sports.

The individuals, by sport, who were acknowledged are:

Boys Golf:

All-league: Phil Milana, Justin Stagg

All-section: Phil Milana, Justin Stagg

All-state team: Justin Stagg

Boys Lacrosse:

All-league: Jake Marino, Steven Forrest

All-section: Jake Marino

Girls Lacrosse:

All-league: Erica Dattero, Elizabeth Klein, Kat Ensign, Marisa Goldstein, Jessica Finkelstein

All-section honorable mention: Erica Dattero

Softball:

All-league: Dominique Loguidice, Jordan Valentzas, Jordan Riddle, Jenna Vaccaro, Kendra Deschamps

All-section: Dominique Loguidice

All-section honorable mention: Kendra Deschamps, Jordan Valentzas

Boys Tennis:

All-league: Matthew Miles, Tucker Martino, Adam Alper, Eli Barich

All-section: Matthew Miles and Tucker Martino

Boys Track & Field:

All-league: Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli, Jeremy Altamuro, Alexis Ledesma, Michael Sin, Hunter Sable

All-section: Jeremy Altamuro, John Abadir, Brandon Merluccio, Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli, Michael Salvatori, Jun Mattison, Nick Nelson, Matt Konigsberg

All-county: Jeremy Altamuro, Giovanni Valdes-Fauli, Ezra Lieblich, Deven Jacobi, Matthew Konigsberg, Daniel Quinn

Section One Class B champion: Jeremy Altamuro-Shot Put

Section One Class B champion: Jeremy Altamuro-Discus

Section One Class B champion Deven Jacobi, Dan Quinn, Ezra Lieblich, Giovanni Valdes-Fauli-4x100 Relay

Girls Track & Field:

All-league: Marisa Gazzola, Erica LaManna, Ella Eisinger, Christine Cardascia, Kyle Lefkowitz, Jia Luo, Chloe Schettino, Emily Dugoff, Lea Sarmiento

All-section: Kyle Lefkowitz, Samantha Shopovick, Emily Dugoff, Michelle Aguirre, Bianca Diniz, Rula Abdul-Samad

All-county: Rula Abdul-Samad, Samantha Shopovick, Marisa Gazzola, Menjia Luo

Section One Class B champion: Kyle Lefkowitz-Discus

Section One Class B champion: Samantha Shopovick-Long Jump

Section One Class B champion: Michelle Aguirre-Pentathlon